Сокальська гімназія

  

Події


                           Їм у віках залишене безсмертя

Для учнів 5(9) - 7(11)-х класів спільно із вчителем української мови та літератури Іванець М.П. проведено літературний вечір-реквієм «Їм у віках залишене безсмертя», присвячений  незламним Героям - патріотам,  які з честю та гідністю виконали і виконують свій військовий обов’язок на східній території нашої держави. Мета заходу:  сформувати у молоді риси стійкості, мужності, готовності до подвигу, самопожертви, самопідготовки і самовиховання, виховання почуття патріотизму, любові до України, бажання відстояти її незалежність і соборність, наслідування кращих традицій.



  

Події


Утвердженню в свідомості об’єктивної оцінки ролі українського війська в українській історії, спадкоємності розвитку Збройних Сил у відстоюванні ідеалів свободи та державності України від княжої доби, Гетьманського козацького війська,  воїнів УПА до часів незалежності, Майдану, героїв Небесної Сотні та зони АТО сприяв медіаперегляд літератури «Їх слава живе у віках, їх мужністю горді нащадки», організований шкільним бібліотекарем та вчителем інформатики О.Олійник.  Учням 3(7)-б класу запропоновані буктрейлери  на книги В.Рутківського «Джури», В.Литовченка «Кинджал проти шаблі», О.Довженка «Україна в огні», С.Лойка «Аеропорт» та відеоогляд «Книги - прем’єри Львівського форуму видавців -2015», які нікого не залишать байдужими: А.Цаплієнко «Книга змін», С.Лещенко «Діагноз владі Віктора Януковича. Межигірський синдром», С.Кошкіна «Майдан», С.Положій «Іловайськ». 

 

 

 



  

Події


Виховання освіченої, гармонійно розвиненої та національно-свідомої людини неможливе без вивчення рідної мови, природи та історії рідного краю, фольклору, мистецтва. З цією метою для учнів 3(7)-а класу проведено вікторину «Про рідну країну ми книги читаєм,  її патріотами гідно зростаєм»

 

 

 

 

 

 

 

 



  

Події


Національно-патріотичне виховання молоді ґрунтується на історії становлення національної державності. Тому не випадково на передодні Дня українського козацтва учні 3(7)- б класу відвідали Сокальську районну бібліотеку для дітей та прийняли участь у проведенні історичного калейдоскопу «Історія козацької шаблі».

 

 

 

 

 

 

 



  

Події


Стати гідним спадкоємцем кращих синів рідного краю – мета проведеної для учнів 2(6)-б класу екскурсії в історико-краєзнавчий музей «Сокальщина». Юні гімназисти ознайомились із матеріалами експозиції «Шануймо наших героїв». Екскурсовод М.Р.Романів цікаво розповіла школярам про воїнів УПА, національно-визвольні змагання на теренах Сокальщини  та ознайомила із експонатами і трофеями Майдану та зони АТО.

 

 



  

Події


                     Місячник шкільної бібліотеки

1 жовтня у бібліотеці Сокальської гімназії стартував місячник шкільної бібліотеки  під гаслом «Виховуємо громадянина – патріота України». Показником національної свідомості та гідності підростаючого покоління стало проведення  хід-параду патріотичних думок «Я люблю Україну….» (для учнів 1(5)-5(9) класів).

 

 

 

 

 

 

 



  

Події


               Бібліотека – книжний дім і вас усіх чекає  він!

Учні 1-х класів здійснили бібліоекспедицію у книжкову скарбницю. Юні читачі ознайомились із кодексом мандрівника, відкрили острови загадкової Книго-situ. Читати – круто! Читати - клас! Бібліотека чекає вас!

 

 

 

 

 

 

 



  

Події


 

                      Найкращий читач Сокальщини

  20 березня з ініціативи Сокальської районної бібліотеки для дітей та відділу освіти Сокальської РДА відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України».  Сокальську гімназію представили ерудовані та начитані школярі:  Ковальчук Т.(2-б), Кіх Ю., Стриковська А. (2-а), Кунанець С.(3-б), Мачинський Н. (4-а), Пелипишин З.(4-а). Мереживо книжкових барв та читацькі рекорди демонстрували щоденники книголюбів. Учасники презентували свої улюблені видання, змагалися у письмових тестуваннях, відповідали на відеозапитання. І от урочиста мить. ІІ місце в конкурі здобув Кунанець С. Читачі гімназії переконані в тому, що книга – той рятівний острівець, де кожен, відштовхнувши забаганки буднів, пов’яже свою долю із світом гострого розуму, радості відкриття та сили взаємозбагачення.


 

 

 

 

 

 

 



  

Події


                         Засідання Школи молодого бібліотекаря

13 лютого відбувся семінар-практикум «Бібліотечно-інформаційне обслуговування: актуальні та результативні форми роботи». Бібліотекарі визначили пріоритетні шляхи щодо активації дитячого читання в сучасних умовах, ознайомились із інноваційними формами та методами популяризації книги, спрямовані на інтелектуальний та творчий розвиток особистості. 

 

 



  

Події


   Фестиваль дитячих історій «Як я зустрів улюблену книгу?»

Книга – вікно у будні, заглянувши в яке можна побачити чиєсь сховане від сторонніх очей життя. Що ж побачили учні 3-а класу і які книги запам’ятались та стали улюбленими? З’ясувати це допоміг фестиваль дитячих історій «Як я зустрів улюблену книгу?» У кожного школяра зустріч особлива: комусь книжка дісталась у подарунок  (І.Полішко, Ю.Шутовська), хтось натрапив у бібліотеці (О.Олекса, Ю.Мусій), читав за порадою сестрички чи брата (К.Волошин, Н.Бурда), звернувся після перегляду фільму (І.Пакулець),  віднайшов її на уроках української та світової літератури. А от Д.Шпатух, щоб зустріти свою улюбленицю, побувала у Києві.

  Читачів приваблюють карколомні пригоди, кумедні витівки, цікаві мандри та магічні перетворення. «Хоча читання і забирає багато вільного часу, та дає набагато більше»,  - переконує А.Тимошко. Адже кожна прочитана книжка навчає вирішувати проблеми, є сходинкою до успіху, пізнання світу і себе в ньому.

 

 




  

Події


 Інтелектуальний марафон «До книжкових пірамід»

Чи вважаєте ви себе знавцями літератури? Чи впевнені у своїх знаннях? – виявити свою ерудицію, начитаність та кмітливість допомогла гра. Учні  2-б класу розгадували героїв, відкривали таємниці «книжкових пірамід»,  розшукували сенсації, рекламували улюблені книги. Найшвидше подолали марафон Т.Ковальчук, М.Яремко, В.Штанько, Т.Гарасимчук.

 

 

 



  

Події


                             Усім класом до бібліотеки!

  Доброю традицією стало відвідувати усім класом  Сокальську районну бібліотеку для дітей.

  Школярі 1-а класу  (керівник О.О.Процюк)  перегорнули сторінки творів сучасних письменників, які пишуть для дітей і про дітей: Л.Воронини, Г.Малик, О.Дерманського, М.та С.Дяченків, В.Рутківського та ін. Читачі із захопленням знайомилися із новими виданнями та обмінювались враженнями про почуте та прочитане. 


 

 

 

 

 

 

 

 

 



  

Події


                                       Професійне спілкування у бібліотеці

 У бібліотеку Сокальської гімназії завітали колеги з Червоноградського міського відділу освіти. Гості ознайомилися із досвідом роботи установи з напрямків: сучасні тенденції інформаційно-бібліотечного обслуговування користувачів, інноваційні форми та методи популяризації книги й читання.  

   Бібліотекарі Червонограду відвідали  літературний музей Сокальщини, який діє на базі кабінету рідної мови та літератури.  О.О.Процюк ознайомила присутніх із системою роботи та книжковими експозиціями талановитих митців слова прибузького краю.



  

Події


                       Рекламна перерва «Книжкові серіали» 

 
 
   Читання – це вибір. Вибір бути духовно багатою особистістю, ділитися своєю духовністю з іншими, відкриваючи свої здібності, інтереси та дивуючи злетом фантазії. Легкою крилатістю пензля та строкатістю думки учні 1-4 класів гімназії відтворили улюблені книги (Д.Свіфт «Мандри Гуллівера», Т.Крюкова «Гордівниця», К.Льюіс «Хроніки Нарнії», Дж.Ролінг «Гаррі Поттер» та ін.). Що ж принесло перемогу юним авторам реклами? Мабуть, вміння донести улюблену книгу до однокласника, переконати живим словом. Сподіваємось, що зустріч із запропонованими книжковими хітами пройшла не даремно.   

 



  

Події


                       Калейдоскоп книжкових див «Книга дзеркало життя»

 

 

 

 

 

Книга – дзеркало життя. Що ж увібрала вона у сучасників? Відповісти на запитання намагались мешканці Книжкового царства: Т.Крюкова «Закляття гномів», В.Мова «Старе гніздо й молоді птахи», П.Глазовий «Усмішки», Л.Бенедишин «Вік ангела». Надзвичайні новини книжкової держави транслювались в ефірі КнигоЕри. Вони були присвячені «Небезпечному розслідуванню» (Я.Гурич), проблемам освіти (О.Думанська «Школярка з передмістя», Н.Воскресенська «Першокласні історії»), опозиційним силам та магії конкурсу краси (В.Нестайко «Супер б з фрикадельками») та ін. Світ, побачений крізь книгу, залишив теплі спогади у душах юних шанувальників книги.