Ви щодня довіряєте нам найдорожче – своїх дітей. У нас спільна мета - навчити і виховати їх, щоб стали розумними людьми, гідними громадянами України. Щоб досягти цієї мети, ми докладаємо багато зусиль, бо такий наш обов’язок. А ще ми, як і Ви, любимо Ваших дітей! Віримо, що завдяки спільним зусиллям, вони виростуть справжніми людьми. Тому завжди готові співпрацювати!
Генташ Надія Ярославівна
|
У мережевому просторі майже кожна сучасна людина формує певний контент про себе. Найкраще, якщо людина самостійно створить свій образ у мережі (Ваша дитина подорослішає та звернеться до Вас за мудрими порадами на цю тему). Якщо ж Ви почали цей процес, то варто пам`ятати кілька важливих речей:
○ погоджуйте з дитиною інформацію, яку надасте про неї широкій аудиторії;
○ контролюйте сайти, на які викладатимете медіафайли та інформацію про дітей. Нехай це будуть сайти з високим ступенем захисту та Ви зможете самі коригувати список користувачів, що матимуть відкритий доступ до інформації;
○ не варто публікувати матеріали із зазначенням номера телефону вашої дитини, адреси проживання чи реєстрації;
○ оприлюднення фото дитини в мережевому просторі фактично дорівнює згоді на його поширення;
○ коли в кадрі кілька дітей - запитайте згоди у їх батьків на публікацію;
○ зважте на те, що не завжди люди керуються добрими намірами, шукаючи фото дітей у мережі, зберігайте фото офлайн.
Розміщення фотографії або особистої інформації вважається розкриттям особистої інформації, яке завжди вимагає згоди від особи, інформацію якої розміщують.
На фото- чи відео- зйомку дитини в публічних місцях не потрібно отримувати згоду батьків. Якщо повнолітня особа чи батьки малолітньої/неповнолітньої дитини проти зйомки - її потрібно припинити. У законодавстві немає чітких вимог до форми, у якій може бути виражена згода, тобто вона може бути як усна, так і письмова.
У посиланні нижче наведено витяги із Цивільного кодексу України (ЦКУ) та приклади реалізації цих положень у контексті фото- чи іншої зйомки дітей.
Література:
Онлайн-безпека учасників освітнього процесу в умовах дистанційного і змішаного навчання : навч.-метод. посіб./С. О. Доценко, В. В. Ворожбіт-Горбатюк, Т. М. Собченко. — Харків : Вид-во «Ранок», 2021. — 192 с
Стаття 55. Закону України «Про освіту»
Права та обов’язки батьків
БАТЬКАМ:5 ПРОСТИХ ПРАВИЛ ОНЛАЙН-БЕЗПЕКИ
1. Підвищуйте власну комп`ютерну та інтернет-обізнаність.
Щоб убезпечити свою дитину у Мережі Ви маєте знати про інтернет, принаймні, не менше за неї.
2. Станьте для дитини порадником. Опановуйте інтернет разом.
Повідомте дитині, що вона може звернутися до Вас у будь-якій ситуації. Якщо в інтернеті (у повідомленні електронної пошти, на сайті, форумі, чаті) щось не зрозуміло, хвилює або загрожує, дитина завжди має звертатися по допомогу до Вас.
Інформація та послуги в інтернеті не завжди безпечні, тому перш ніж завантажувати, копіювати чи встановлювати будь-що з інтернету, дитина має порадитися з Вами. Навчіть перевіряти інформацію з мережі за допомогою додаткових запитів і звернення до перевірених джерел.
3. Станьте для своєї дитини другом у соціальних мережах, або попросіть близьких знайомих зробити це.
Якщо Ваша дитина не бажає підтверджувати дружбу з Вами, попросіть Ваших друзів молодшого віку подружитися з нею у соціальних мережах. Ви завжди маєте знати, чим займається та з ким спілкується Ваша дитина у Мережі.
4. Встановіть на мобільному телефоні своєї дитини безкоштовну соціальну послугу «Батьківський контроль». Регулярно оновлюйте антивірус.
5. Створіть територію безпечного інтернету. Використовуйте поновлюваний перелік безпечних для дитини сайтів.
Запропонуйте дітям пізнавальні, цікаві та захоплюючі інтернет-ресурси. Щоб захистити дітей від ризиків віртуального світу,використовуйте поновлюваний список рекомендованих сайтів для дітей.
«Гарячі» лінії з інтернет-безпеки.
В разі необхідності, ви можете звернутись за консультацією до експертів, котрі нададуть вам компетентну допомогу.
• Online-bezpeka.kyivstar.ua – консультант з онлайн-безпеки від компанії “Київістар"
• Internetbezpeka.org.ua – тут ви можете повідомити про випадки дитячої порнографії в інтернеті.
• Національна "гаряча" лінія з питань протидії домашньому насильству і захисту прав дітей – 0 800 500 335 (безкоштовно для дзвінків із стаціонарних телефонів на території України) та 386 (безкоштовно для дзвінків з телефонів мобільних операторів "Київстар" та "МТС")
Згідно графіку закріплення інспекторів РВ КМСД за територіями міської та сільських рад, у м. Сокалі та смт. Жвирка закріплена начальник СКМСД Сокальського РВ ГУМВСУ у Львівській області капітан міліції
Мроць Ірина Андріївна /0666361099/
Відділ освіти Сокальської РДА |
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України |
Міністерство культури і туризму України |