Сокальська гімназія

  

Нові надходження


Методичні рекомендації щодо написання та захисту науково-дослідницької роботи



  

Нові надходження


 Мирний Панас Хіба ревуть воли, як ясла повні?/Панас Мирний; передмова Сінченка О.Д. – К.:Шанс, 2013. – 384с. – (Шкільна бібліотека).

 Роман «Хіба ревуть воли, як ясла повні ?» - один із найвизначніших творів Панаса Мирного, вивчення якого передбачено чинною навчальною програмою з української літератури. До художнього твору подано передмову, що висвітлює життя і творчість письменника.Наприкінці книги розміщено примітки до твору, що полегшує сприйняття тексту.

  Вовчок Марко Вибрані твори / Марко Вовчок;передмова Ліпницької І.М. – К.: Шанс, 2013. – 224с.- (Шкільна бібліотека).

 Книга містить відомі твори Марка Вовчка: казки, оповідання, повісті. Правдиві, хвилюючі історії з народного життя, про які просто, задушевно, з глибоким переживанням і чарівною наївністю розкажуть самі їх учасники або свідки, вражають читачів так само сильно, як вражає їх щось побачене чи почуте в самій дійсності.

Карпеко-Карий, І. Сто тисяч; Мартин Боруля / І.Карпенко-Карий; передмова Задорожної С.В.- К.: Шанс, 2013. – 144с. – (Шкільна бібліотека).
  
Нові суспільні явища та соціальні типи І.Карпенко-Карий подав у більшості своїх комедій, кращими з-поміж яких справедливо вважають комедії «Мартин Боруля», «Сто тисяч», що до сьогодні не сходять з української сцени й стали її класичним надбанням.

Франко, І. Вибрані твори / І.Франко; передмова Янкової Н.І. - К.: Шанс, 2013. – 496 с.- (Шкільна бібліотека).
  
Видання містить поезію, драматичний твір «Украдене щастя», повість  «Перехресні стежки», вивчення яких передбачено чинною навчальною програмою з української літератури. До художніх текстів подано передмову, що висвітлює життя і творчість письменника.Видання розраховане на учнів, вчителів української мови та літератури, а також читачів, які цікавляться художньою літературою.

Шевченко, Т. Вибрані твори / Т.Шевченко; передмова Пахаренка В.І. – К.: Шанс, 2013. – 272с. – (Шкільна бібліотека).

Видання містить поетичні твори Т.Шевченка, в яких найглибше і художньо найдосконаліше розкрито українську душу, осмислено минуле й  сучасне України.Творчість поета вважається духовною основою формування сучасної української нації.Вивчення даних творів передбачено чинною навчальною програмою з української літератури Міністерства освіти і науки України.




  

Нові надходження



Пономарів, О. Українське слово для всіх  
 і для кожного. – К.: Либідь, 2012. – 360с. 

У виданні містяться спостереження над традиційними й новими явищами в українській літературній мові, даються поради щодо вибору найкращих варіантів висловлення думки в галузі лексики, вимови, наголосу, морфології,синтаксису, стилістики, фразеології. Наводяться способи відтворення українських та іншомовних топонімів,антропонімів, етнонімів як окремих лексичних одиниць та як складників фразеологізмів. 

Українські народні казки: Книга 16. Казки  Бойківщини / Запис., упоряд. і літ. опрац. М.А. Зінчук. – Чернівці: Букрек, 2012. – 488с. : іл. 

 У пропоновану книгу ввійшли казки самобутнього етнографічного регіону України – Бойківщини, записані наприкінці минулого століття. Мову творів наближено до літературної, але найхарактерніші діалектизми, іншомовні запозичення та синтаксичні конструкції збережено. Лексичні діалектизми подано у словнику наприкінці книги. 

Симоненко, В. Цар Плаксій та Лоскотон / Упорядкув. та передм. Т.Щегельської . – К.:Національний книжковий проект, 2012. -176с.

До збірки творів увійшли казки, вірші, сонети, поеми та байки. Видання стане в пригоді вчителям та учням – до нього включені твори, рекомендовані шкільною програмою з української літератури. Збірка прислужиться тим, хто глибше і досконаліше хоче пізнати творчість В.Симоненка.

Чередниченко, Д. Коник коникові – брат: казки,  притчі, оповідки, повісті / Д.Чередниченко; передм.А.Мовчун. – К.: Веселка, 2012. – 430с. : іл.

  До нової книги відомого українського дитячого  письменника увійшли твори, які вчать маленьких читачів бачити незвичайне в звичайному, любити дивовижний, барвистий світ природи, піклуватися про слабких та беззахисних, бути уважними до тих, хто поруч.  

Шевченко, Т. «Я так її, я так її люблю...» : Вибрані вірші та поеми / Упорядкув. і вступ. ст.М.Г.Жулинського; прим. С.А.Гальченка. – К.:Либідь, 2012. – 704с.: іл.

  Книга містить вибрані вірші та поеми, написані в різні періоди життя Великого Кобзаря. Поетичні твори, що давно вже увійшли до скарбниці світової літератури, подано в оригіналі та в російських перекладах, здійснених В.Державіним, М.Рильським, Б.Пастернаком, В.Інбер та багатьма іншими. Книгу щедро ілюстровано малюнками, офортами й малярськими творами Шевченка, які відзеркалюють ще одну грань його могутнього таланту.

Хочу гра ти на роялі / Авт.-упоряд. Н.Гриднєва; Текс М.Храпачова; худож. К.Лавро. – К.: Муз.Україна, 2012. – 200с.

  Вперше за часів незалежності ілюстроване нотне  видання, котре вводить дітей у чарівний світ музики та знайомить їх з найкращими світовими взірцями фортепіанної музики для початківців. До книги увійшли твори композиторів-класиків та українських композиторів ХХ-ХХІ століття. П’єси розташовано у порядку поступового зростання складності. Видання охоплює перші два роки навчання грі на фортепіано. Воно є певною мірою універсальним, тому що розраховано на всіх дітей, незалежно від їхніх здібностей.

Мензатюк, З. Зелені чари: оповідання . –  Чернівці: Букрек, 2012. – 176с.
  Книга знайомить юних читачів зі знаними і  маловідомими рослинами України, їхніми чарівними й реальними властивостями, а також розповідає про пов’язані з ними легенди, повір’я та народні звичаї.


Сегеда, С. У пошуках предків. Антропологія  та етнічна історія України. – К.: Наш час, 2012. – 432с. – (Невідома Україна).
 Коли на теренах сучасної України з’явилися перші люди? Хто вони, кіммерійці, скіфи та сармати? Які фізичні риси були притаманні стародавнім слов’янам? Як було реконструйовано зовнішність Нестора Літописця, Ярослава Мудрого, Івана Сірка й інших визначних постатей української історії? Відповіді на перелічені й інші запитання пропонує ця книга , де узагальнено дані з антропології історичних українських земель від найдавніших українських часів до сьогодення.

  Мунін, Г.Б. Видатні поляки в історії України  (Wуbіtnі Polacу w dzіеjach Ukrainу) / Мунін Г.Б., Солдатенко В.В.; Пер. укр. на пол. мову Тригуб О.М. – К.:ТОВ «Видавництво Кондор», 2012. – 256с.:іл.
  У виданні розповідається про видатних польських діячів, які жили та працювали на території України. Також коротко описана історія створення польськими діячами архітектурно-мистецьких пам’яток, що збереглися до нашого часу й мають велику історичну цінність. Вони становлять цікаву сторінку нашої історії, прославляють могутність наших пращурів, є свідками багатьох історичних подій. Книга ілюстрована унікальними фотографіями історико-культурних пам’яток.

  Рильський, М. Спинилось літо на порозі: для мол. та серед. шк. віку / М.Рильський;упорядк. та передм. Т.Щегельської. – К.:Національний книжковий проект, 2012. – 176с.: іл. – (Бібліотека шкільної класики).
  До видання увійшли кращі твори видатного українського поета – ліричні поезії, переклади казок О.Пушкіна, П.Єршова, зразки світової поезії українською мовою та «Слово про Ігорів похід». Добір поданих текстів обумовлений шкільною програмою.

  Лагерльоф, Сельма. Чудесна мандрівка Нільса  з дикими гусями / С.Лагерльоф; переказ Н. Павловської; худож. К.Іванова. – К. : АВІАЗ, 2012. – 64с. : іл

Про пригоди Нільса, злого й неслухняного бешкетника, що ображав пташок і знущався з тварин, розповідає книга відомої шведської письменниці. 


Марголіна, І. Ангели Врубеля / І.Марголіна. – К. :  Либідь, 2012. – 144с. : іл.
  Ця книжка відкриває для читача новий, незвичний  аспект творчості М.Врубеля «київського» періоду – ангельську тематику. Розповідається про підготовку та створення кирилівських ікон і монументальних композицій, а також ескізів до розписів собору святого Володимира. Своєрідним історико-біографічним тлом оповіді про київські шедеври митця є численні спогади сучасників, листи, світлини того часу. Яскравий акцент книжки – репродукції творів генія модерну. 


Чемерис, В.Л. Ольвія : роман / В.Л.Чемерис. – К.:  Техніка, 2012. – 412с. : іл.

Що важливіше: доля народів, події, з яких потім  твориться Історія, або ж доля однієї людини, її почуття та думки? Минають тисячоліття, а однозначної відповіді нема. Отак і в романі українського письменника В.Чемериса йдеться про конкретну історичну подію – війну між скіфами та могутнім перським військом царя Дарія. А на тлі цієї війни розгортається історія короткого та трагічного життя юної гречанки Ольвії, яка заради союзу зі скіфами іде заміж за скіфського царя Тапура.  


Сорока, Ю.В. Хотин : роман / Ю.В.Сорока. – К. :  Гетьман, 2013. – 476с.

Рік 1621 від Різдва Христового. Османська імперія вже пережила пік своєї могутності, однак ще агресивно  позирає на захід, намагаючись поширити свій вплив на Річ Посполиту. На шляху армії султана Османа ІІ опинилась Україна. У центрі подій троє запорізьких козаків, які у складі об’єднаного козацько-польського війська протистоять експансії войовничого Сходу, а також чарівна пані Юстися. На сторінках роману читача очікує дим бойовищ, непохитна воля і романтичне кохання.  











 





 



  

Нові надходження


 

Юним читайликам, вчителям та батькам!

 

 2012 рік

Потаніна І. Ну чисто янгол!: Роман. – К.: Зелений Пес, 2007. – 192с.
  Чи знаєте ви, що у янголів, як і в людей, теж бувають конкурси краси? А переможниця такого конкурсу стане дружиною принца? Чи знаєте, що претенденток, які не пройдуть у фінал, віддадуть на поживу дракону?.. Певне, що не знаєте. Так само, як не знаєте, як із монстра і грім - дівки зробити справжнього янгола. А ось І.Потаніна знає, і зовсім не проти поділитись секретами. 

Луняк Є. Минувшина України в романтичних історіях / Є.Луняк – К: Книга, 2011. – 708 с. 

Книга, яка виноситься на суд читача, не претендує на повну історичну відповідність. Головну увагу автора цього дослідження привернули взаємини між чоловіком та жінкою протягом століть: різні долі, несхожі люди, щасливі злети й гіркі падіння. Обираючи героїв для твору, автор свідомо зупинявся на життєписах загальновідомих людей, імена яких тісно пов`язані з минувшиною України. Цей вибір пояснювався можливістю кращого ознайомлення з біографічним матеріалом і цікавістю читацької аудиторії до життя відомих особистостей.
Книга буде корисною і цікавою як для фахівців у галузі історії, так і для широкого загалу.

Мандзяк В. Битви українською середньовічної та ранньомодерної історії: Довідник. – Львів: Літопис, 2011. – 432с. 

Довідник, який уклав історик В. Мандзяк, узагальнює та систематизує інформацію про воєнні події (битви, сутички, облоги), що відбувалися на території української держави та за участю українського етносу в добу Середньовіччя та Нового часу. Територіальні рамки військових конфліктів, згаданих у довіднику, поширюються на місця розселення антів, русів, українських козаків. Видання містить 833 гасла, подані за українською абеткою.
Для учнів, вчителів, а також усіх, хто цікавиться історією України.

Відейко М. Подорож до прадавньої країни: Наук.- попул. вид. – К.: Вища школа, 2011. – 167с.: іл.

Спробуйте собі уявити багату, заможну країну, обмежену на заході Карпатами, а на сході – Дніпром. Край, мешканці якого живуть у достатку, ведуть жваву та вигідну торгівлю із Заходом та Сходом. Вони широко відомі у навколишному світі як хлібороби і вмілі майстри, могутні та відважні воїни, мудреці. Країна, населення якої не потребує жодної візи, щоб перетнути всю Європу.
Ні, це не казка із прийдешніх століть чи модерна комп’ютерна гра про державу Україну. Це наукова реконструкція, зроблена на підставі археологічних джерел – решток давно зниклих із поверхні землі поселень і поховань. Це спомин про диво –Трипільський Світ, який існував років тому.


Листок з вирію. Кн. 3 : Журавлики / Упоряд. Г.Кирпа, Д.Чередниченко. – К., 2001. – (Укр. діаспора)  
Книга презентує поетичні твори для дітей, написані далеко за межами Батьківщини, але зігріті любов’ю, вірою й надією.
Кожне ім’я з цього нового видання антології стане для юних читачів приємним і незабутнім відкриттям.


Бачинська О. Козацтво в «післякозацьку» добу української історії (кінець ХYІІІ – ХІХ ст.): Наук.-попул. вид. – К.: Вища школа, 2011. – 287с.: іл.

На основі документальних джерел досліджено історію та збереження традицій українського козацтва після ліквідації автономної Гетьманщини (1764) і зруйнування Запорізьської Січі (1775) наприкінці ХYІІІ – ХІХ ст.
Для дослідження було залучено друковані джерела, опрацьовано і вперше введено в науковий обіг частину документів з фондів бібліотек і архівосховищ України, Молдовії, Росії, Болгарії, Туреччини.

Православні святині Києва / Н. М. Нікітенко, Л. Г. Івакіна, В. Г. Киркевич та ін.; За ред. Н. М. Нікітенко. – К.: Техніка, 2011. – 352 с.: іл. 

Підготовлена відомими київськими науковцями та музейними працівниками, книжка знайомить читача зі знаменитими православними святинями Києва – Єрусалима землі Руської. Цікаво й нетрадиційно розповідається про його славетні храми та монастирі, які сформували духовний простір древнього святого міста.
Розрахована на широкий загал читачів.