Пріоритетні напрямки навчально-виховної роботи :: Проект "Шкільна журналістика"

Проект розроблено  з метою формування світоглядних орієнтацій особистості, вироблення власної філософії життєдіяльності, толерантності та гуманізму. Формування цих якостей можливе за допомогою рівня правових, політичних, економічних, культурологічних знань і вмінь, які вони мають здобути у процесі залучення до роботи у шкільному медіа-центрі.

Мета проекту: Забезпечення права дитини на вільне висловлювання шляхом створення шкільної газети, організації  прес-клубу для юних журналістів та їх навчання.
Основні завдання:

* реалізувати на практиці право дитини на вільне висловлювання;
    * розширити знання молоді з громадянської освіти;
    * розвивати навички критичного мислення;
    * розвивати творчі здібності та вміння викладати свої думки в письмовій формі;
    * активізувати молодь в громадянській журналістиці;
    * розвивати навички планування та роботи в команді.

Кроки:
•    Підготовчий етап: зібрання ініціативної групи; проведення занять та тренінгів; постановка проблеми (обговорення ситуації).
•    Ідеї для проекту.
•    Концепція газети (визначення мети, обговорення та прийняття концепції газети, її назви, рубрик, тематики матеріалів).
•    Формування редакції, розподіл обов’язків.
•    Планування роботи, узгодження умов випуску газети з адміністрацією.
•    Створення та постійне проведення прес-клубу.
•    Випуск газети.
•    Організація навчань для членів редакції та юних журналістів.
•    Моніторинг (аналіз та коригування).
•    Презентація проекту “Шкільна газета”.
Очікувані результати:
•    Створення шкільної  газети «Вісник гімназії», де розміщені матеріали юних кореспондентів, в яких вони вільно висловлюють свої думки, своє ставлення до проблем, що їх хвилюють і, таким чином, реалізовують своє право на вільне висловлювання;
•    учнівська молодь набуває  знань з громадянської освіти; оволодіває навичками співпраці з громадськими ЗМІ;
•    учасники проекту набувають навики  роботи в команді, застосовують навички критичного мислення на практиці.

План реалізації проекту

Робота радколегії

Презентація шкільної газети

Проект "Обдарована дитина" Проект "Музейна справа" П-кт "Шкільна журналістика" Проект "NET -школа України" Проект "Євроінтеграція" Виховна програма "Особиста ..."