Сокальська гімназія

  

МЕТОДИЧНА РОБОТА :: Методичні об’єднання


Сьогодні проведено майстер-клас для вчителів хімії на тему "Використання ІКТ на уроках хімії".Вчителі обмінялися досвідом з використання інтернет- ресурсів на своїх уроках.  

МЕТОДИЧНА РОБОТА :: Методичні об’єднання


У Сокальському ліцеї N1 імені Олега Романіва Міжнародний День рідної мови із вчителями відзначали учні усіх класів. Створенню святкової атмосфери сприяли різноманітні заходи. Однак піднесений настрій іноді змінювався на тривожний і сумний, адже вперше це свято проводилося в період війни. Саме потреба поділитися роздумами та водночас обговорити особливості навчальної і позакласної роботи у воєнний період і зібрала вчителів-словесників на засідання методоб’єднання 🖥️📒🖋️

Цікаву й напрочуд корисну консультацію «Мотиваційний лист для вступу, критерії його написання» провела Тетяна Олегівна Ковальчук. Мотиваційні листи для вступу до ВНЗ стали вимагатися лише минулого року, однак наша колега вже набула досвіду, допомігши своїй донечці.Тож зі всіма вимогами ознайомилась детально й консультує не тільки випускників, а й учителів ✉️📄✒️

Своїми напрацюваннями щодо теми «Особливості проведення ВНО в ліцеї. Перші кроки до успіху» поділилася Оксана Михайлівна Трошина. ВНО – це поки що нова для нашого закладу освітня траєкторія, яка стартувала як проектна з минулого навчального року і яка, безумовно, посприяє і підготовці до ЗНО, і забезпеченню якості освіти в цілому 📖🖊️📚

З нагоди відзначення Міжнародного Дня рідної мови були нагороджені учениці ліцею, які перемогли в обласних мовно-літературних конкурсах – одинадцятикласниця Анастасія Палюх та дев’ятикласниця Анна Діжак. Гордимося нашими юними талантами! 💙💛💖  

МЕТОДИЧНА РОБОТА :: Методичні об’єднання


25.01. 2023 відбулося засідання групи EROMY

Як казав відомий педагог В. Суховлиський "Щоб мати доступ у цей казковий світ, ім’я якому Дитинство, педагог повинен перевтілитися, стати в якійсь мірі дитиною - тільки за цієї умови йому буде доступна мудра влада над людиною-дитиною".

Семенюк Ольга та Снітко Ольга розповідали нам про ранкові зустрічі та їх проведення. Криштоф Ольга та Скок Світлана проводили практичні вправи та тренінги, як стати кращим та гарним учителем. Емоції проведення тренінгів переповнювалися та думаю в кожного залишилося позитивне враженні від них.

В обговоренні питань, активну участь приймали Білецька Оксана та Магера Оксана.

Також до нас завітала бібліотекар Пушкарська Любов, яка занурила нас у дитячий світ казок та плідно працює над тим, щоб діти ознайомлювалися із новими книжками та з нетерпінням чекали зустрічі з казковими героями.  

МЕТОДИЧНА РОБОТА :: Методичні об’єднання


24 січня вчителі Сокальського ліцею №1 імені Олега Романіва, члени клубу «Коло сили»: мистецтва - Г.О. Матвіїв, О.П.Владичко; трудового навчання і технологій – Н.П.Куцяба та Р.П.Кіх; фізкультури - А.В. Лозовий і Латинник І.Я; бібліотекар Л.В.Пушкарська ; учитель курсу «Навчаємось разом», практичний психолог С.О.Михайлова - взяли участь у проведенні круглого столу.

Метою засідання був обмін думками щодо діяльності учителя при дистанційному та змішаному навчанні в умовах воєнного стану.` Для обговорення Наталією Куцябою були запропоновані такі питання:

• Підсумки роботи за перший семестр з урахуванням навчальних досягнень та необхідності корекції окремих моментів оцінювання учнів, а також результативність в різноманітних конкурсах і позакласній діяльності.

• Проблеми коригування навчальних програм і вибору об`єктів праці в умовах війни і дистанційного навчання.

У дружній атмосфері за горнятком кави вчителі різних предметів обговорили методику викладання, в тому числі і суперечливі питання відповідності між формою і змістом уроків в умовах агресії, загострили увагу на нез’ясованих аспектах, так званих «вузьких місцях» .

Від адміністрації закладу заступник директора Галина Матвіїв проаналізувала найболючіші проблеми в навчально- виховному процесі в умовах воєнного стану, а також внесла цікаві пропозиції щодо виготовлення сувенірів для воїнів ЗСУ на уроках праці і мистецтва.

Андрій Лозовий та Ігор Латинник провели тренінг– спортивні вправи для подолання тривожності, а Ольга Владичко нагадала основні принципи і правила надання першої допомоги при невідкладних ситуаціях.

Підсумовуючи роботу круглого стола члени клубу " Коло сили" , прийняли відповідні рішення для результативної співпраці. Працюймо, творімо, дерзаймо! Наближаймо ПЕРЕМОГУ!  

МЕТОДИЧНА РОБОТА :: Методичні об’єднання


16 січня, після святкування старого Нового року, учителі-словесники Сокальського ліцею N1 імені Олега Романіва провели засідання свого методоб`єднання. Варто зауважити, що в ньому взяли участь директор Надія Генташ і заступник з навчально-виховної роботи Неля Гуз.

Учителі української мови та літератури, зарубіжної літератури підсумували роботу за перший семестр, врахувавши передусім навчальні досягнення учнів, а також результативність в різноманітних конкурсах і позакласній діяльності (до речі, усі мають гарні напрацювання); відповіли на питання "Методичного бліц-турніру" (за матеріалами Методичних рекомендацій щодо викладання української мови, української літератури, зарубіжної літератури у 2022/2023 н. р.); прослухали консультацію "Рекомендації до складання планування на другий семестр і заповнення електронних журналів з філологічних предметів"; поділилися особистими напрацюваннями з реалізації проблеми МО ("Формування ключових компетентностей як засіб становлення гармонійно розвиненої та успішної особистості"). Активне обговорення супроводило доповідь Галини Тимчишин, ґрунтовно підготовлену на основі цілеспрямованого дворічного досвіду, – "Особливості викладання української мови та літератур у 5 – 6 класах, що навчаються за науково-педагогічним проєктом «Інтелект України». Напрочуд вдалим продовженням опрацювання актуальних проблем методики викладання словесності став виступ Соломії Іванчини "Навчальний ресурс «WORDWАLL». Інтерактивні вправи на уроках української мови та літератури і зарубіжної літератури" 📗🖊️📚  

МЕТОДИЧНА РОБОТА :: Методичні об’єднання


17 січня 2023р. відбулось чергове засідання методоб`єднання вчителів природничих дисциплін Сокальського ліцею №1, на якому ми зробили підсумки роботи у І-му семестрі 2022-23 н.р.

Вчителі біології ( Мроць О.), географії( Виглінська О.), хімії ( Дейнека Д.) та фізики ( Гаврилюк Н., Смаль М.) та завуч ліцею Ожга Ю.І. поділились думками і незвичним досвідом роботи в умовах воєнного стану. Даниїла Дейнека презентувала цікавий матеріал про педагогічно-менеджерські навички сучасного вчителя, поради психологів як розв`язати конфліктні ситуації в непростих умовах повітряних тривог і знаходження в укритті, як розпізнавати різні види мін і розповідати про це учням.

Вчителі природничих дисциплін вдосконалюють навички медіаграмотності і мали змогу спробувати свої сили у нових застосунках:

це інтерактивний симулятор PHET(https://phet.colorado.edu/uk), інтерактивний конструктор карт Felt(felt.com) і платформа

Mozaweb(https://ua.mozaweb.com/).Також вчителі обмінялись досвідом у створенні тренувальних завдань з біології, хімії та географії для учнів 8-х та 10-х класів які беруть участь у проєкті-експерименті " Добровільне незалежне оцінювання й упровадження моделі ЗНО в рамках ліцею".  

МЕТОДИЧНА РОБОТА :: Методичні об’єднання


Класне керівництво - це не робота.

Це - спосіб життя.

17 січня у Сокальському ліцеї №1 імені Олега Романіва було проведено МО класних керівників.

Інституційний аудит, покращення якості харчування у шкільній їдальні (Галина Матвіїв), здійснення превентивних заходів серед школярів в умовах воєнного стану в Україні на основі листа МОН (Богдана Шавалюк), психологічна підтримка та супровід дорослих і дітей у кризових ситуаціях (Svitlana Mykhaylova) - основні питання, які були розглянуті під час засідання.

Зібрання вкотре нагадало, що саме класний керівник створює взаємодію учасників освітнього процесу (учнів – учителів, учнів – учнів, учителів – батьків, батьків – адміністрації), організовує та проводить позаурочну та культурно-масову роботу, сприяє самореалізації та розвитку учнів, є прикладом для наслідування ❤️  

МЕТОДИЧНА РОБОТА :: Методичні об’єднання


Круглий стіл викладачів математичної галузі нашого ліцею проходив у спокійній та затишній атмосфері, за що ми щиро вдячні кожному воїну Збройних Сил України.

Під час своєї роботи вчителі підвели підсумки навчання у І семестру, результати олімпіад, обговорили структуру та завдання, які будуть запропоновані учням під час ВНО. Досвідом роботи поділилась Н. Я.Генташ та О.В.Галета.

Н.Б.Климчук розповіла присутнім про особливості викладання у класах, які працюють за науково- педагогічним проєктом "Інтелект України", зробивши акцент на застосування методів " Запам`ятовуємо ефективно", "Перегони з роботами", використання карток "Х, У π", математичного тренажера та робота зі сторінками чемпіонів.

Капуста Н.Д. змістовно та цікаво розповіла про роботу в НУШ, враховуючи інноваційні методи навчання, психологічні особливості сучасних дітей і критерії оцінювання.

"Іди до мети, зусилля матимуть винагороду", таким гаслом завершувався круглий стіл.

Чекаємо наступної зустрічі.

ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!  

МЕТОДИЧНА РОБОТА :: Методичні об’єднання


Наказ про методичну роботу на 2020-2021
Педагогічна рада Методичні об’єднання Атестація