Сокальська гімназія

Шкільний літопис "Голос гімназії"

3 березень 2018 року


Результати гри «Що? Де? Коли?»

1 м. – 7-Бкл. «Intelligant freaks»

6 м. – 7-А кл. «Invicta»

7 м. – 5-Акл. «Royal Flash»

8 м. - 5Б+6А «Чепіляндія»

18 м. – 6-Б +Акл. «Undeground»

МОЛОДЦІ!!!

^


^


28 лютого відбулося нагородження стипендіатів із фонду Ярослава Ганіткевича. Відомий професор медицини став фундатором стипендії для дітей із пільгових категорій, які проявили себе як кращі учні сокальських шкіл. Серед стипендіатів – і наші учні: Філонич Максим (4(8)-Аклас) і Милик Вікторія (5(9)-Аклас). Це внесок відомого лікаря для можливості здібних дітей реалізувати власну мрію.

Сам професор Ярослав Ганіткевич зробив вагомий внесок у висвітлення історії української медицини, зокрема опублікував матеріали про лікарів УГА, медичні організації в УНР, а також про лікарів української діаспори.

Стипендії вручила Марія Романівна Гринюк, сестра п.Ярослава, і привітала кращих учнів разом із членами наглядової ради.Отець Ярослав Валюх побажав дітям Божого благословення. Вручення відбулося в актовій залі Сокальської МАН (директор С.С. Мусій).

^


Міжнародний день рідної мо́ви, також Міжнародний день материнської мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Кожного року українська мова активно розширює поле свого функціонування. Все більше представників молодших поколінь відчувають причетність до рідної мови та культури, все більше яскравих культурних проектів, зокрема фільмів і книжок, завойовують серця шанувальників, школярів в тому числі і наших гімназистів. І сьогодні українська мова і культура – це креативна, динамічна субстанція, яка активно розвивається та доносить цікаві і непересічні смисли до всього світу. Цього року виховний захід до дня рідної мови провів 6(10)-Б клас під керівництвом класного керівника – Луцик Н.К. Під час заходу діти не лише інсценізували, читали поезії і співали, а й провели мовознавчі змагання серед глядачів. Яскраво виступив інструментально-вокальний дует у складі Марти Андрущак і Юрія Серпінського.

Учителі української мови та літератури провели тематичні уроки, вікторини, конкурс творчих робіт. У цей день по радіо звучали цікаві факти про українську мову, які підготувала Корнієнко Христина, учениця 4(8)-А класу. Ось декілька з них:

- Найдовшим словом в українській мові є слово «дихлордифенілтрихлорметилметан» - так називається хімікат, з допомогою якого борються зі шкідниками.

- Найбільше синонімів в українській мові має слово «бити» - 45 .

- Українська мова одна з найкрасивіших мов у світі. На початку минулого століття в Парижі зібралися представники від кожної нації. Міжнародне журі проводило конкурс краси й мелодійності мов світу. Оцінювалася краса звучання, представники прослуховували тексти різними мовами. В результаті по звучанню:

• на перше місце вийшла італійська мова,

• на друге – українська.

• на третьому місці опинилася французька.

^