Що таке ВНО?
ВНО (внутрішнє незалежне оцінювання) - добровільне внутрішнє оцінювання учасників освітнього процесу в рамках ліцею на основі моделі зовнішнього незалежного тестування.
Яка мета даного проєкту?
Для закладу: забезпечити підвищення якості освітніх послуг.
Для учня: проаналізувати свій рівень навчальних досягнень з предмета на даному етапі.
Для вчителів: проєктування проведення роботи з корекції знань та вмінь учнів у наступному році, подолання освітніх втрат.
Чому виникла ідея проведення ВНО в ліцеї?
У час карантину, війни було відмінено державну підсумкову атестацію (ДПА, так звані екзамени) у 9-х класах, відмінено пробне ЗНО для 11-х класів, тому наші учні не адаптовані до таких випробувань, як ЗНО чи НМТ. Страх перед іспитом, невміння організувати свій час, невпевненість у своїх силах заважає успішній здачі тестування після 11 класу.
Які класи задіяні в проєкті?
- 8 та 10 класи (з одного або кількох предметів: з математики, української мови, англійської мови, біології, історії, географії),
- експериментально 6 клас (з математики).
Як оприлюднюються результати ВНО?
Бали ВНО надсилаються вчителем-предметником індивідуально тільки дитині і є недоступними для однокласників, інших вчителів, громадськості. Не впливає на жодну подальшу оцінку дитини.
Даний проєкт «Добровільне внутрішнє оцінювання учасників освітнього процесу й упровадження моделі зовнішнього незалежного тестування в рамках ліцею» реалізовується у нашій школі з 2022 року.
Аналізуючи результати НМТ наших випускників (три роки поспіль у рейтингу ТОП-200 серед закладів України), з впевненістю можемо сказати - наш проєкт ефективний та результативний.
Запрошуємо учнів 8,10 класів до складання ВНО, підготовка до якого триває впродовж року, тестування – в червні.