:: 23.03.2019

23.03.2019

21 березня делегація з 8-11 класів та вчителів з просвітницькою метою відвідала польське місто Замосць (Люблінське воєводство), розташоване приблизно на відстані 120-130 км від Львова. Метою екскурсії було ознайомлення із закладами європейського типу, з подальшим можливим навчанням в них.

Ми відвідали технікум-ліцей імені доктора З.Клюковського в Щебжешині, Школу Заводову імені Ш. Шимоновіца.

У структуру вищеназваних закладів входять такі "пристрасті": ліцей загального напрямку, технікум, професійна школа І ступеня, загальне навчання для дорослих і додаткові професійні курси.

Директор технікуму-ліцею організувала цікаву пізнавальну екскурсію по закладу, ознайомила з головними напрямками навчання і професійними курсами. Цікаво, що в Польщу ми потрапили на святкування Дня зустрічі весни. Виявляється, що в цей день польські учні не навчалися, а зустрічали весну біля місцевої річки. Сокальчани були захоплені спілкуванням з учнями ліцею - нашими земляками зі Львова і Києва, яких спеціально залишили для зустрічі з нами.

Сподобалося, що всі навчальні кабінети комп`ютеризовані; мають обов`язкове мультимедійне забезпечення; обладнані сучасними меблями і всім необхідним для успішного навчання.

До речі, у польському ліцеї нашу делегацію запросили до столу із надто великими порціями, а до того ж - дуже смачними стравами.

Директорка школи виявилася вельми приємною співрозмовницею і надзвичайно гостинною господинею - провела цікаву екскурсію неймовірно красивими вулицями Замосця. Ми милувались різнокольоровими, немов із дитячої казки, будинками, а також познайомились із дивовижною історією старовинного міста. Тут знаходиться унікальний у світовому масштабі архітектурний ансамбль: ратуша із високою баштою, кам`яниці із суцільними аркадами і багатим декором.

В автобусі іноді було нудно, але ми пригадували поезію, вивчену впродовж усього навчання у школі. Рідні рядки Шевченка зазвучали зовсім по-іншому. Прибули у Сокаль о пів на першу ночі.

Під час подорожі ми познайомилися із поляками, вдосконалили знання англійської мови, обміркували наше професійне майбутнє з класними керівниками і батьками та ще більше здружилися між собою.